Karşıyaka Matbaa & Dijital Baskı

Folyo Baskı


Folyo Baskı Nedir ?

Burada Size folyo baskının teknik özelliklerinden bahsetmek istemiyorum. Direk kullanım alanını ve amacını belirtmek isterim.

Folyo baskı malzemesi esnek yapıda olduğu için faaliet alanı oldukça geniştir. Kısa en çok kullanım alanlar Araç kaplama, Tır kaplama, duvar kaplama, kampanya yazıları, ambalaj paket, indirim yazıları, dekorasyon cam pencere dekorları, ışlıklı ışıksız tabela yapımı daha aklıma gelmeyen bir çok faaliyet alanı mevcuttur. Ancak ben burada şuan tabeladan bahsetmek istiyorum.

Tabela yapımında en pratik yöntem folyo baskı üzerine dijital baskı yöntemidir. Uygulama bilginiz olmasa bile grafikği hazır bir işi folyo üzerine dijital baskı yaparak çok şık, ve uygulama açısından sağlıklı uzun ömürlü bir tabela yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tabela yapacağınız malzemenin folyo baskıyı tutması. Arkası yapışkanlı olan folyo vinil baskı eğer büyük bir ölçü deyilse bunu sizde uygulamasını yapabilirsiniz. Ancak yapıcağınız malzemeninde ışık geçirgen özelliğe sahip olması gerekli mesela örnek vericek olursak;  Cam üzerine folyo baskılı bir tabela yapabilirsiniz, veya ışık geçiren ve folyo yapışan her türlü malzeme ile ışıklı tabela yapabilirsiniz, yani burada tamamen sizin hayal kurmanıza bağlı..

Karşıyakada da genelde tüm tabelalar folyo üzerine baskı yapılmıştır. Tabelanın arka yüzeyinde polikarbon malzeme kullanılmıştır. Işıklı tabela örneklerimize resimler galeri bölümünden bakabilirsiniz.

Folyo Baskı Modelleri