Karşıyaka Matbaa & Dijital Baskı

Laminasyon


Laminasyon pvc izmir laminasyon makinası

Laminasyon baskısı aslında basılan folyo, kağıt vb malzmelerin dayanıklılığını arttıkmak amaçlı yüzeysel uygulamadır.laminasyon yapımı baskı yerine uygulaması dememiz daha doğru olur. izmirde karşıyaka ve çiğl bölgesinde laminasyon baskı hizmeti vermekteyiz. laminasyon yapımı folyo baskının solma süresini uzunca bir zaman daha arttırmaktadır ve folyonun  yüzeyinin çizilmesini yırtılmasını engellemektedir. güneş ışınlarına maruz kalan folyo baskısının solmaması açısından laminasyon uygulaması yapılır laminasyon makinasındaki silindir yöntemi ile sıcak laminasyon ve soğuk laminasyon olmak üzeri iki şekilde uygulamsı yapılır. laminasyon kaplama yapılmış malzeme deniz,yelkenli,tekne kaplamalarda da kullanılır yer grafiti yer folyosu için özel laminasyon folyolarıda mevcuttur. laminasyon kaplama yapılmış bir malzemeyi hiç laminasyon kaplama folyo kaplama bilgsi olmayan kişilerde rahatça uygulayabilirler. 

Laminasyon baskı ebatları folyo uygulamalarında 152cm olarak tercih edlerek yapılır baskı boyutu ne kadar büyük olursa parça çeşiti arttırılardak bölünerek yapılır. Hem uygulaması kolay olması açısında hemde estetik durması için baskı yapılan folyo laminasyona bindirme yapılarak üretimi sağlanır. izmir karşıyakada izban yönlendirme yüzeylerinde de baskı işleminden sonra laminasyon kullanılmıştır. bir çok kurumsal işyeri havaalanlar yönlendirmeler avm ve kurumsal alış veriş merkezleri kendi bünyelerinden tüm işlerinin laminasyonlu baskı uygulamsı olması konusunu zorunlu tutmuştur.dijital baskı firmaları bünyesinde makina parkuru olmaması nedeni ile laminasyonu önermeyebilir ancak yapılacak araştırmalar ile bunun doğru uygulama olduğu kanıtlanablilir. biz özmecan matbaacılık ve reklam olarak ajans ve matbaa reklam firmalarında laminasyon işlemini fason şekilde yapmaktayız.

Laminasyonlu işte talep işçiliğin laminasyon işciliğinin zor olması nedeni ile reklamcılar arasında tercih edilmediği, yaygın olmadığ öne sürülmüştür. ancak zor olması uygulayacağınız malzmeninde dayanıklı uzun süreli kullanımı için doğru bir tespittir. zor olmalı ki kaliteli olsun.

izmir, laminasyon, çiğli, karşıyaka, sıcak, soğuk, lamine uygulama, hizmet

Laminasyon Modelleri